Nie da się ukryć, że miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć, które człowiek ma okazję doświadczyć w swoim życiu! To właśnie miłość – zarówno to mentalna, jak i fizyczna – zbliża do siebie ukochane osoby i zacieśnia ich więź. Niestety, często zdarza się, że w skutek szalonego zakochania zapominamy o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności podczas wszelkiego rodzaju miłosnych igraszek. Warto jednak pamiętać, że nawet krótkie chwile beztroskiego uniesienia mogą wiązać się z długotrwałymi i bardzo poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia, a nawet życia! Aby nieco przybliżyć Wam temat zagrożeń jakie niosą za sobą nieprzemyślane decyzje, przygotowaliśmy artykuł, w którym jasno opisaliśmy wspomniane skutki! Zdradzamy także kilka bardzo przydatnych informacji dotyczących zabezpieczania się podczas stosunku oraz higieny intymnej! 

 

Z całą pewnością, każdy z nas choć raz słyszał o tak zwanych chorobach wenerycznych. Jest to grupa schorzeń przenoszonych drogą płciową podczas stosunku. Wspomniane choroby wywoływane są między innymi przez bakterie, wirusy, grzyby, czy też pasożyty. Do najbardziej znanych nazw chorób możemy zaliczyć m.in. kiłę, rzeżączkę, AIDS, WZW, czy też świerzb. 

 

Jak zapobiegać chorobom wenerycznym? Zadbaj o higienę! 

 

Najpopularniejszą, najprostszą, ale także najskuteczniejszą metodą ochrony przed wszelkiego rodzaju chorobami wenerycznymi jest używanie prezerwatyw zakupionych u wcześniej sprawdzonego sprzedawcy. Do najpopularniejszych marek prezerwatyw zaliczyć możemy m.in. Durex, My.Size, New Caress czy też Skyn. Należy pamiętać, że prezerwatywa przede wszystkim powinna być nieuszkodzona oraz poprawnie założona - dlatego też, warto zaopatrzyć się w prezerwatywy najwyższej jakości dostępne w sklepie internetowym Eropoint.pl!

 

Niezwykle istotnym aspektem jest fakt, iż prezerwatyw powinno używać się podczas każdego rodzaju stosunku, zarówno w przypadku par heteroseksualnych, jak i par homoseksualnych. Musisz wiedzieć, że inne środki antykoncepcyjne, takie jak chociażby tabletki antykoncepcyjne, co prawda są w stanie zapobiec niechcianej ciąży, jednak w żaden sposób nie chronią przed chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową.

 

Chcąc skutecznie ochronić się przed schorzeniami przenoszonymi w trakcie stosunku, należy pamiętać również o zachowaniu właściwej higieny zarówno przed, jak i po każdym stosunku seksualnym. Aspekt ten jest niezwykle istotny, z uwagi na fakt, iż do zakażenia chorobami wenerycznymi może dojść nie tylko przez zetknięcie się narządów płciowych, ale także w skutek używania tych samych ręczników, gąbek, myjek, akcesoriów erotycznych oraz wszystkich przedmiotów, które miały kontakt z płynami fizjologicznymi osoby zakażonej. Co istotne, poszczególne choroby weneryczne mogą przenosić się także poprzez kontakt z krwią osoby zakażonej - są to między innymi HIV czy Chlamydioza.

 

Triki higieniczne - porady dla kobiet!

 

Poruszając temat higieny intymnej oraz antykoncepcji, należy także wspomnieć o fakcie, którym w szczególności powinny zainteresować się kobiety. Należy mieć na uwadze, że prawidłowa higiena okolic intymnych oraz ochrona przed infekcjami dróg rodnych powinna być niezwykle ważna dla każdej z pań. Dlatego też, należy posiadać wiedzę odnośnie prawidłowego dbania o zdrowie dróg rodnych kobiety, zwłaszcza podczas stosowania wszelkiego rodzaju antykoncepcji.

 

Antykoncepcja hormonalna w ostatnich latach stała się niezwykle popularną formą zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Ponadto, pełni ona również funkcję terapii farmakologicznej w przypadku kobiet cierpiących na wszelkiego rodzaju schorzenia ginekologiczne. Niestety, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się ze znacznie zwiększonym ryzykiem występowania zakażeń grzybiczych okolic intymnych. Na nieszczęście kobiet, terapia hormonalna bardzo często przyczynia się do nawracających i nieprzyjemnych infekcji. Dzieje się tak, z uwagi na zaburzoną równowagę flory bakteryjnej, czego objawem może być uporczywe pieczenie, swędzenie, upławy, a także ból podczas stosunku. Właśnie dlatego, szczególnie istotne jest dokładne dbanie o higienę intymna podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.

 

Jak dbać o higienę intymna w trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych? 

 

Dzięki zastosowaniu prawidłowej higieny intymnej możliwe jest zmniejszenie prawdopodobieństwa występowania różnego rodzaju infekcji intymnych. Bez wątpienia, najważniejszym elementem rytuału codziennej higieny powinno być regularne i staranne mycie okolic intymnych. Warto pamiętać, aby w pierwszej kolejności dobrać odpowiedni płyn do higieny intymnej, który w swoim składzie zawiera kwas mlekowy. Wspomniany składnik posiada nie tylko działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, ale także jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet stosujących antykoncepcję hormonalna, z uwagi na fakt, iż zmniejsza on ryzyko występowania infekcji intymnych.

 

W temacie zdrowia intymnego oraz codziennej higieny niezwykle istotną rolę odgrywają także żele i lubrykanty nawilżające, stosowane w trakcie stosunku. Z całą pewnością każdy z nas choć raz miał okazję używać wspomnianego produktu, jednak czy ktokolwiek z nas zapoznał się z jego składem? Jesteśmy wręcz pewni, że osób, które udzielą odpowiedzi w sposób twierdzący będzie zaledwie garstka. Należy jednak pamiętać, że wspomniane żele i lubrykanty powinny być odpowiednio dobrane, nie tylko z uwagi na nasze zdrowie oraz kwestię higieny, ale także powinny one współgrać z wybraną przez nas antykoncepcją. Otóż, co ciekawe, niektóre produkty nawilżające nie są zalecane do używania ich podczas stosowania prezerwatyw. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż preparaty olejowe przy jednoczesnym korzystaniu z prezerwatyw mogą ograniczyć ich trwałość, a także spowodować zsunięcie się prezerwatywy z członka. Z tego też powodu, należy zawsze wybierać żele i lubrykanty nawilżające sprawdzonych i polecanych marek – topowe produkty znajdziesz między innymi na Eropoint.pl

 

Antykoncepcja najlepszym przyjacielem Twojego zdrowia! 

Jak widzisz, antykoncepcja oraz higiena intymna są ze sobą ściśle powiązane - zarówno w aspekcie odbywania stosunków seksualnych, jak również dbania o własne zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet życie. Zatroszcz się zatem o zdrowie swoje i swojej drugiej połówki i zaopatrz się w wysokiej jakości środki antykoncepcyjne, lubrykanty oraz środki higieny osobistej! Aspekty dobrego dobrania antykoncepcji dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn - dowiedz się, czym różnią się poszczególne metody zabezpieczania się w trakcie stosunku i wybierz te, które będą najbardziej odpowiadać preferencjom i oczekiwaniom Twoim oraz Twojej drugiej połówki! Trzymaj rękę na pulsie i pamiętaj - lepiej zapobiegać, niż leczyć! 

Produkt dodany do ulubionych

Używamy plików cookie. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z tej technologii.